tri stoljeća kazališne tradicije

Varijacije - Kazalište slijepih i slabovidnih Novi Život

Početak 21.10.2024 20:00
Posted by Marija
Categories: Kazališne predstave
Hits: 8

Glumci kazališta slijepih i slabovidnih Novi život sastali su se ovaj put u sastavu s Marijom Glibom, Anitom Matković, Ružicom Drenski te suradnikom Andrejem Drenskim kako bi stvorili dinamične i glumački izazovne prizore te tako rekonstruirali jedan neobičan susret osobe s albinizmom i mladog trepera u tramvaju broj četrnaest. A u četrnaestici ima svega; pjesnika, kvaziintelektualaca, turista - oni su istodobno svakodnevni i posve nerealistični, dok svi žele jedno, a to je ispričati svoju stranu priče. Mijenjanje žanrova, igranje sa stereotipima i aktualnostima te apsurdnost odlike su kojima se pritom pozabavljaju. Pod redateljskom palicom Dražena Krešića i tekstom i dramaturgijom Anamarije Budimir, “Varijacije” je predstava koja može zabaviti sve uzraste i ukazati nam na komediju svakodnevnih interakcija.

Igraju:
Marijo Glibo
Anita Matković
Ružica Drenski
Andrej Drenski

-tekst i dramatizacija: Anamarija Budimir
-režija, scenografija, izbor glazbe: Dražen Krešić
-asistent scenografa: David Čavara
-kostimografija : Ana Šišmanović
-dizajn svjetla: Nenad Lalović
-grafičko oblikovanje: kuna zlatica
-autor fotografija: Luka Dobroja
-autor pjesme "U tramvaju je grozno":Rovli

Cijena ulaznice: 7 EUR
Prodaja ulaznica u radno vrijeme blagajne kazališta: srijedom i petkom od 10 do 12 sati, četvrtkom od 15 do 17 sati, te sat vremena prije početka predstave

Kontakt: 099 273 1616

Teško da se ijedan grad u širem okruženju može pohvaliti s tri stoljeća starom kazališnom tradicijom kao što može Požega u kojoj je prema pisanju književnog povjesničara Tome Matića (1874.-1968.) prva kazališna predstava odigrana 27. kolovoza 1715. godine.

Iako precizno datiran, naziv predstave nažalost nije ostao zabilježen, ali je zapisano kako je pozornica bila postavljenja pod šatorskim platnom u dvorištu isusovačkog samostana; dokazujući visoki stupanj tadašnjeg društvenog života samoga grada i njegovih stanovnika.

Povijest kazališta